15.5 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

XLIII Sesja Rady Powiatu Sanockiego za nami

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Sanockiego radni podjęli kilka ważnych uchwał. Dotyczyły one m.in. określenia zadań i wysokości środków PFRON przeznaczonych na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych w I kwartale 2022 roku oraz zabezpieczenia środków finansowych na planowane inwestycje.

W związku z przyznanym dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na realizację zadania pn. Modernizacja infrastruktury drogowej Powiatu Sanockiego na obszarze gmin Bukowsko, Zarszyn oraz gminy wiejskiej Sanok – etap I, radni zabezpieczyli w budżecie 288 405,00 zł.  

834 000,00 zł zarezerwowano w budżecie na realizację zadania pn. Modernizacja i budowa obiektów wraz z zagospodarowaniem terenu Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku, zaś 20 000,00 zł przeznaczono na przeprowadzenie oceny i sporządzenie raportu o oddziaływaniu na środowisko przedsięwzięcia pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 2257R Tarnawa – Kalnica wraz z rozbiórką i budową obiektu mostowego przez rzekę Kalniczkę w miejscowości Łukowe.

W związku z niezrealizowanymi w ubiegłym roku wydatkami w szkołach powiatowych zaistniała konieczność zwiększenia planu finansowego na 2022 rok. Zmiana umożliwi realizację w szkołach projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

W punkcie „Interpelacje i zapytania radnych” Marian Kawa dopytywał o ekspertyzę techniczną, którą zlecił Zarząd Powiatu Sanockiego do przeprowadzenia na moście prowadzącym do sanockiego skansenu.

Radny Sebastian Niżnik pytał o remont sal gimnastycznych w Zespole Szkół nr 3 i Zespole Szkół nr 5 oraz o postęp prac przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sanoku.

– Na remont sal gimnastycznych Powiat Sanocki może otrzymać środki z Ministerstwa Sportu – tłumaczył starosta Stanisław Chęć. – Zarząd nie podjął jeszcze decyzji o podpisaniu umowy, ponieważ termin mamy do początku marca.

Jak zaznaczył starosta, nie jest zagrożona również inwestycja dotycząca powstania nowego budynku dla SOSW. Zadania postępują zgodnie z planem. Do czerwca br. wykonawca ma czas na przeprowadzenie prac projektowych.

Radna Marzena Dziurawiec dopytywała o przyszłość sanockiego inkubatora przedsiębiorczości, natomiast radny Tomasz Gankiewicz zapytał o remont drogi Załuż – Lesko.

Sesja zakończyła się złożeniem wniosku formalnego przez radnego Sebastiana Niżnika, który poprosił o wgląd do protokołu z kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

Źródło: powiat-sanok.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj