Free Porn
xbporn
23.8 C
Jasło
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Dynowie czeka rozbudowa

10 grudnia 2021 roku, symbolicznym wmurowaniem kamienia węgielnego, rozpoczęła się rozbudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dynowie. Dzięki niej powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc dla pacjentów wymagających specjalistycznej opieki długoterminowej.

Inwestycja finansowana jest z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz ze środków powiatu. Realizowana będzie w ramach projektu: „Poprawa usług zdrowotnych poprzez rozbudowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dynowie”. Wartość prac wynosi 12 192 098,80 złotych. Wkład powiatu rzeszowskiego to 3 mln zł. Oprócz tego – z funduszy ZOZ nr 2 w Rzeszowie – zaplanowano wydatek 380 tysięcy złotych na zakup wyposażenia.

Według planów, prace przy rozbudowie potrwają do końca przyszłego roku. Budowany obiekt, 50-łóżkowy pawilon, będzie miał powierzchnię 1775,30 metrów kwadratowych. Na chwilę obecną powiat dysponuje ilością ponad 300 łóżek w zakładach opiekuńczo -leczniczych i wszystkie są zajęte. Inwestycja ta znacznie zwiększy dostępność miejsc dla starszych, schorowanych osób, których niestety wciąż przybywa.

– Dzięki tej inwestycji zwiększy się komfort leczenia i opieki nad chorymi – zapewnia Aleksander Panek, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie, pod który podlega Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Dynowie.

To już kolejna inwestycja, związana z placówką w Dynowie, prowadzona przez Powiat Rzeszowski. W latach 2000-2001 miała miejsce adaptacja budynku tutejszej przychodni rejonowej do potrzeb zakładu opieki długoterminowej. Wartość inwestycji wyniosła 1,5 miliona złotych.

– Ochrona zdrowia mieszkańców to jedno z najważniejszych zadań samorządu powiatowego. Na tym nie można oszczędzać. Dynowska inwestycja jest jedną z wielu w tym zakresie, które zrealizowaliśmy zarówno ze środków własnych, jak i funduszy zewnętrznych. Przypomnę, że rozbudowaliśmy też m.in. Centrum Diagnostyczne Przychodni Specjalistycznej ZOZ nr 2 w Rzeszowie, wyremontowaliśmy przychodnię w Błażowej i Hyżnem (gdzie również stworzyliśmy zakład opiekuńczo-leczniczy), stale rozwijamy SP ZZOZ „Sanatorium” w Górnie, w którym znajduje się hospicjum i jeden z nielicznych w Polsce oddział dla osób cierpiących na Alzheimera – mówi starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Źródło: powiat.rzeszowski.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj