11.1 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Zielone światło dla nowych inwestycji w Stalowej Woli

Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny uczestniczył w posiedzeniu sejmowej Komisji Ochrony Środowiska. Komisja ta zatwierdza w Sejmie proces pozyskiwania nieruchomości, na których będą lokowane innowacyjne zakłady pracy. W Stalowej Woli chodzi o obszar Europarku Stalowa Wola – Strategicznego Parku Inwestycyjnego, który został powołany do życia na mocy ustawy podpisanej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wynik głosowania członków komisji był bardzo zadowalający. Na 22 posłów 21 głosowało za, 1 wstrzymał się od głosu. Zatwierdzony wniosek oznacza dla Stalowej Woli zielone światło dla pierwszego etapu uruchomienia inwestycji i nowych miejsc pracy na terenie Europarku Stalowa Wola.

Włodarz zaznaczył, że pomimo iż w ostatnich dniach jesteśmy świadkami trudnych, negatywnych sytuacji, musimy patrzeć w przyszłość biorąc pod uwagę rozwój gospodarczy i społeczny.

– Wojna na Ukrainie, wojna energetyczna, konflikt zbrojny resetuje wszystko. Resetuje również sprawy związane z gospodarką, bezpieczeństwem. Trzeba podejmować odważne działania, które będą zabezpieczały również naszą przyszłość, miasta Stalowej Woli – zaznaczył prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent Nadbereżny podziękował parlamentarzystom, którzy głosowali za Stalową Wolą: ministrowi Edwardowi Siarce, który wspierał miasto, uzasadniając wniosek, przedstawicielom Lasów Państwowych oraz ministrowi Rafałowi Weberowi, posłowi naszej ziemi, który był obecny na obradach i zabrał głos wspierający.

Źródło: stalowawola.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj