2.4 C
Jasło
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Zmiany w Komendzie Powiatowej PSP w Kolbuszowej

W Komendzie Powiatowej PSP w Kolbuszowej otwarto zmodernizowane Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali poseł na sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, starosta powiatu kolbuszowskiego Józef Kardyś oraz komendant powiatowy PSP w Kolbuszowej st. bryg. Jacek Nita. Nowe pomieszczenie poświecił ks. Mieczysław Marszałek – kapelan strażaków powiatu kolbuszowskiego.

Modernizacja stanowiska kierowania była podzielona na etapy – rozpoczęła się od opracowania koncepcji i projektu w 2020 roku, poprzez pozyskanie środków finansowych, przeniesienie SK KP do tymczasowej siedziby, przebudowę i adaptację pomieszczeń, po montaż systemu łączności radiowej i rejestracji, wraz z monitoringiem obiektów i całą infrastrukturą teleinformatyczną. Zadanie kosztowało łącznie 448 tys. zł.  i zostało sfinansowane ze środków Wojewody Podkarpackiego (220 tys. zł.), Komendanta Głównego PSP (200 tys. zł.) oraz Starosty Kolbuszowskiego (28 tys. zł.). 

Zmodernizowane stanowisko zapewni odpowiedni standard i komfort pracy dyżurnych, co będzie miało przełożenie na zapewnienie skutecznego powiadamiania i dysponowania podmiotów ratowniczych oraz ich współdziałania podczas prowadzenia działań ratowniczych jak i  ostrzegania ludności o zagrożeniach.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, gratulując zrealizowanej inwestycji, złożyła strażakom życzenia i przekazała słowa podziękowania.

– 4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Z tej okazji chcę podziękować podkarpackim strażakom za ogromne poświęcenie i pracę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa. Praca w służbach ratowniczych to nieustanna gotowość do niesienia pomocy w przypadku różnego rodzaju zagrożeń, ale też świadomość narażania własnego zdrowia i życia. Za to ogromne poświęcenie chcę złożyć wyrazy największego uznania. Strażakom z całego województwa życzę zdrowia, wytrwałości, sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań – powiedziała wojewoda.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj