test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Zmiany w Stalowowolskim Ośrodku Wsparcia i Interwencji Kryzysowej

Patrycja Rząd od 1 lutego 2022 roku pełni obowiązki dyrektora Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej. Zastąpiła dotychczasową dyrektor ośrodka – Katarzynę Rogalę, której kadencja dobiegła końca.

W związku z tym, że przeprowadzony niedawno, już drugi konkurs na dyrektora Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej pozostał bez rozstrzygnięcia, zarząd Stowarzyszenia Ruch Pomocy Psychologicznej „INTEGRACJA”, które prowadzi placówkę, wspólnie z zespołem ośrodka podjął decyzję o wyznaczeniu osoby pełniącej obowiązki. Została nią Patrycja Rząd, która jest już zawodowo związana z ośrodkiem od 2015 roku, jako pracownik merytoryczny. Decyzją zarządu, będzie kierowała SOWiIK-iem do końca 2022 roku.

Dotychczasowa dyrektor ośrodka – Katarzyna Rogala, kierowała ośrodkiem od 2016 roku. Nadal będzie w nim pracowała jako psychoterapeuta, będzie również prowadziła terapię traumy.

Przypomnijmy, że mieszczący się w Stalowej Woli przy ul. Polnej 18 – SOWiIK, to instytucja czynna całodobowo we wszystkie dni roku, również w niedziele i święta. Z pomocy ośrodka mogą bezpłatnie korzystać mieszkańcy powiatu stalowowolskiego, którzy zostali dotknięci np.:

  • przemocą domową,
  • kryzysem małżeńskim,
  • konfliktem rodzinnym,
  • utratą, żałobą,
  • zdarzeniem losowym (np. wypadkiem komunikacyjnym, doświadczeniem przestępstwa),
  • problemem samobójstwa,
  • trudnościami wychowawczymi,
  • bezradnością, długotrwałą chorobą,
  • innymi sytuacjami zagrażającymi życiu i zdrowiu,

W ośrodku można otrzymać pomoc psychologiczną oraz prawną. Innym z zadań Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej jest prowadzenie hostelu, służącemu zabezpieczeniu całodobowemu osób, które znalazły się w sytuacji kryzysowej, a ich rodzina nie jest w stanie udzielić im schronienia i ochrony. Zadania hostelu dotyczą osób będących mieszkańcami powiatu stalowowolskiego doświadczających przemocy, ofiar pożarów, powodzi, katastrof budowlanych i innych zdarzeń uniemożliwiających pozostawanie w dotychczasowym miejscu zamieszkania. Pobyt w hostelu jest bezpłatny oraz czasowy, zgodnie z ustawą o pomocy społecznej wynosi on 3 miesiące.

Źródło: stalowowolski.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj