test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Zmodernizowano budynek Internatu Zespołu Szkół w Iwoniczu

Zakończyła się jedna z największych inwestycji realizowana przez Powiat Krośnieński w 2021 r. tj. PRZEBUDOWA KOTŁOWNI GAZOWEJ I TERMOMODERNIZACJA Budynku Internatu Zespołu Szkół w Iwoniczu.

Roboty budowlane były prowadzone od lipca br. i obejmowały; docieplenie ścian zewnętrznych  i wykonanie elewacji, docieplenie stropodachu i ścian fundamentowych, wymianę stolarki okiennej PCV i drzwiowej aluminiowej, przebudowę kotłowni z wymianą źródła ciepła, wymianę instalacji c.o. (213 szt. grzejników z zaworami termostatycznymi), wymianę instalacji elektrycznej – wymieniono oprawy oświetleniowe na energooszczędne typu LED oraz wymianę instalacji fotowoltaicznej zamontowanie na dachu (20 szt. paneli o mocy 6 kW) .

Wartość inwestycji to kwota 3.565.239,31 zł.

Podczas odbioru końcowego Starosta Krośnieński – Jan Pelczar, powiedział:  „Inwestycja była realizowana ze środków Rządowego  Funduszu Inicjatyw Lokalnych, na którą otrzymaliśmy 3.000.000 zł. Była bardzo oczekiwana ze względu na to, że w internacie zamieszkuje ponad 100 uczniów, chcieliśmy stworzyć im jak najlepsze warunki, aby było ciepło i estetycznie. Dodatkowo piece, które dotychczas ogrzewały miały około 30 lat, ich moc była niewystarczalna, a jej zwiększenie mogło spowodować całkowite ich zatrzymanie. Nie mogliśmy na to pozwolić dlatego pilnie szukaliśmy możliwości dofinasowania. Przystępując do realizacji inwestycji również oczekiwaliśmy oszczędności energetycznej i finansowej w kolejnych latach  podczas użytkowania budynków Internatu i szkoły, bo kotłownia również obsługuje główny budynek Szkoły”.

W odbiorze końcowym wzięli również udział Wicestarosta – Andrzej Guzik  wraz z pracownikami Biura Rozwoju Inwestycji, Dyrektor Zespołu Szkół  w Iwoniczu – Iwona Pytel wraz z Kierownik Internatu – Joanna Zawistowska oraz przedstawiciele Wykonawcy – Centrum Techniki Grzewczej i Sanitarnej NOVUM z Krosna.

Źródło: powiat.krosno.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj