test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Zmodernizowano wiadukt na ulicy Traugutta w Stalowej Woli

Po gruntownej modernizacji oddano do użytku wiadukt na ulicy Traugutta w Stalowej Woli.

Realizowane od zeszłego roku zadanie, warte 1 650 000 tys. zł. zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z nowego przejazdu nad torami.

W ramach zadania wykonany został remont przyczółków, postawione zostały nowe przęsła wiaduktu, a sam wiadukt poszerzono o przejście dla pieszych o szerokości 1,2 m. W dalszym ciągu będzie to przejazd jednokierunkowy, kierowany przez sygnalizację świetlną. Ze względu na zabudowania, nie było możliwe stworzenie dwujezdniowego przejazdu.

– To zadanie przez wiele lat oczekiwane i przekładane. Dziś można powiedzieć, że udało się go zrealizować w błyskawicznym tempie. Użytkownicy korzystający z wiaduktu mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Zareagowaliśmy również na apel mieszkańców i powstały dwie dodatkowe linie barier zabezpieczających. Wiadukt spełnia także normy estetyczne – zaznaczył prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

To nie koniec prac na ul. Traugutta. Jak powiedział obecny na otwarciu radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli Paweł Madej, jeszcze w tym roku, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Klasztorną do wiaduktu będzie wykonane poszerzenie ulicy i chodników. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie.

Inwestycja w całości finansowana była ze środków własnych miasta.

Źródło: stalowawola.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj