10.5 C
Jasło
piątek, 23 lutego, 2024

ZSE w Dębicy wyposażony w nowoczesną pracownię

Pracownię wyposażoną w nowoczesny sprzęt fotograficzny otworzyli w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal i starosta Piotr Chęciek.

– Dzięki staraniom pana posła oraz starosty mogliśmy kupić wyposażenie najwyższej klasy za 250 tys. zł ze środków rządowych do dwóch pracowni: rachunkowości i rejestracji obrazu – mówi Krzysztof Górecki, dyrektor „Ekonomika”.

– To bardzo ważne, żeby młodzi ludzie mogli zdobywać wiedzę w nowoczesnych warunkach. Tym bardziej, że chodzi o zawody poszukiwane na rynku pracy – stwierdza starosta Piotr Chęciek.   

– Z największą przyjemnością poparłem inicjatywę pana starosty i pana dyrektora w kwestii doposażenia szkoły. Dla mnie największą satysfakcją jest rozwój edukacji tutejszej młodzieży. Zwłaszcza, że kiedyś pracowałem jako nauczyciel w ZSE – zaznacza poseł Kazimierz Moskal.

Dyrektor Krzysztof Górecki wyjaśnia, że od teraz uczniowie kształcący się w klasach o profilach technik ekonomista i technik rachunkowości będą mieli do dyspozycji nowoczesny sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem dedykowanym dla tych zawodów. 

Natomiast młodzież, która ma ukończyć szkołę z tytułem technika fotografii i multimediów, będzie doskonalić swój warsztat, korzystając m.in. z najwyższej klasy aparatów fotograficznych i sprzętu do obróbki obrazu. – Uczniowie będą pracować ze sprzętem, który w tej chwili na rynku jest najlepszy – podkreśla dyrektor ZSE.

Źródło: powiatdebicki.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj