7.3 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Życzenia z okazji tradycyjnej barbórki

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystościach barbórkowych, podczas których wręczyła odznaczenia państwowe przyznane postanowieniem Prezydenta RP.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. Wojciecha i Stanisława, następnie w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyła się akademia barbórkowa zorganizowana przez Polską Spółkę Gazownictwa, Oddział Zakładu Gazowniczego w Jaśle. Uroczystość była okazją do wręczenia Medali za Długoletnią Służbę osobom wyróżniającym się wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

Wojewoda złożyła odznaczonym serdecznie gratulacje, przekazała także uczestnikom życzenia z okazji tradycyjnej barbórki – święta górników, geologów i innych osób wykonujących zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych. 

– Bardzo się cieszę, że już po raz kolejny mogę wspólnie z Państwem świętować „barbórkę” – święto, które na naszej podkarpackiej ziemi – uważanej za kolebkę górnictwa naftowego i gazownictwa – nabiera szczególnego znaczenia. To właśnie na naszym terenie w XIX w. żył i działał Ignacy Łukasiewicz, twórca pierwszej na świecie lampy naftowej, która zapłonęła 31.07.1853 r. we lwowskim szpitalu. Datę tę uważa się za symboliczne narodziny przemysłu naftowego. Cieszymy się, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 r. właśnie rokiem Ignacego Łukasiewicza – przypomniała wojewoda Ewa Leniart.

 W tym szczególnym dniu należą się wielkie podziękowania za Państwa pracę, wytrwałość w wykonywaniu trudnego zawodu i za oddanie sprawom waszego przedsiębiorstwa. Szczególnie doceniam Państwa trud, zaangażowanie i działalność, która buduje bezpieczeństwo energetyczna naszego kraju, naszych  mieszkańców – dodała wojewoda, życząc zdrowia, wytrwałości i wszelkiej pomyślności.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj