4.1 C
Jasło
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Adam Niedzielski w Centrum Medycznym w Łańcucie

W piątek 14 maja 2021 r. Minister Zdrowia Adam Niedzielski odwiedził „Centrum Medyczne w Łańcucie” sp. z o.o., gdzie Prezes Łukasz Wais i Dyrektor ds. Medycznych Józef Szczęch oraz Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń oprowadzili go po otwartych 20 miesięcy temu oddziałach zabiegowych wraz z nowym Oddziałem Intensywnej Terapii. W tym dniu Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart zaprezentowała Ministrowi trzy podkarpackie szpitale, które współpracują z Wydziałem Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. W Łańcucie przyszli lekarze od pięciu lat zdobywają praktyczną wiedzę na trzech oddziałach klinicznych: geriatrii, chorób zakaźnych oraz psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Wraz z delegacją rządową Powiatowy Szpital Św. Michała Archanioła w Łańcucie wizytował Bernard Waśko Zastępca Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Medycznych i Wojciech Andrusiewicz Dyrektor Biura Komunikacji w Ministerstwie Zdrowia. Minister Zdrowia i Prezes NFZ wyrazili uznanie dla medyków i pracowników służby zdrowia za ich poświęcenie i zaangażowanie w zwalczaniu epidemii koronawirusa.

W ubiegłym roku 34 pracowników Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych z Pododdziałem Hepatologicznym oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii z Powiatowego Szpitala Świętego Michała Archanioła w Łańcucie zostało wyróżnionych przez Ministra Zdrowia odznakom honorową „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”. W Rzeszowie w tym dniu, z uwagi na sytuację zagrożenia COVID-19, wyróżnienie to z rąk Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego mogła jedynie odebrać Elżbieta Dyrda.

W związku z nadal obowiązującymi obostrzeniami i sytuacją epidemiologiczną w kraju spotkanie pracowników łańcuckiego szpitala z Ministrem Niedzielskim odbyło się z poszanowaniem reżimu sanitarnego, z zastosowaniem wszelkich ograniczeń wynikających z przepisów obowiązujących na ten dzień.


Tekst i zdjęcia Robert Kochman

Źródło: powiatlancut.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj