7.3 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Akcja honorowego oddawania krwi w powiecie bieszczadzkim

Kilkanaście litrów krwi udało się zebrać podczas akcji w ustrzyckiej komendzie. W inicjatywę włączyli się mundurowi oraz przedstawiciele starostwa w Ustrzykach Dolnych. Wśród policjantów jest wielu takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc tym którzy tego potrzebują.

Na terenie komendy powiatowej policji w Ustrzykach Dolnych, po raz kolejny  zorganizowano honorową zbiórkę krwi. Jak zawsze krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę lekarzy i pielęgniarek z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

W akcji uczestniczyli policjanci ustrzyckiej i leskiej komendy, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Ustrzykach Dolnych, pracownicy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne i Nadleśnictwa Lutowiska, strażacy KP PSP w Ustrzykach Dolnych, żołnierze WOT oraz funkcjonariusze Straży Granicznej w Krościenku. 

Do akcji honorowego oddawania krwi zgłosiło się 41 osób. Po badaniach kwalifikacyjnych, krew mogło oddać 37. Łącznie zebrano ponad 16 litrów, tego niezwykle cennego płynu.

Krew, to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Trafi on do chorych i potrzebujących.

Wspólnymi siłami możemy naprawdę wiele, możemy ocalić czyjeś życie!

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj