1.7 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

AKCJA „ZNICZ” NA PODKARPACKICH DROGACH

Jak co roku, w związku z dniem „Wszystkich Świętych”, na terenie naszego województwa nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwać będą podkarpaccy policjanci. Działania „Znicz 2021” rozpoczęły się w piątek, 29 października i trwać będą do wtorku, 2 listopada. Funkcjonariusze ruchu drogowego zadbają o płynność ruchu w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych do tych miejsc.

Jak co roku, policjanci przystąpią do działań „Znicz”. Wzmożone działania rozpoczęły się w piątek, 29 października i potrwają do wtorku 2 listopada. 1 listopada oraz bezpośrednio przed i po święcie, na drogach oraz w pobliżu cmentarzy spodziewamy się znacznego wzrostu natężenia ruchu. Podkarpaccy policjanci na bieżąco będą monitorować nasilenie ruchu i reagować na pojawiające się utrudnienia.

Podstawowym celem prowadzonych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierujących, dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków. Najważniejszym zadaniem policjantów będzie utrzymanie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych ciągach komunikacyjnych. W przypadkach pojawienia się znacznych utrudnień, funkcjonariusze drogówki podejmą ręczną regulację ruchem.

Policjanci przypominają również, że w niedzielę i w poniedziałek, obowiązywać będą zakazy w poruszaniu się samochodów o masie powyżej 12 ton:

  • 31 października 2021 r. (niedziela) w godz. od 18.00 do 22.00
  • 1 listopada 2021 r. (poniedziałek) w godz. od 8.00 do 22.00

Źródło: Policja Podkarpacka

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj