Free Porn
xbporn

https://www.bangspankxxx.com
17.3 C
Jasło
środa, 11 września, 2024

Bezpłatny telefon i kursy języka polskiego dla uchodźców w Tarnobrzegu

W Tarnobrzegu cały czas organizowana jest pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy tu znaleźli schronienie.

– W pierwszych dniach masowej emigracji ludności ukraińskiej staraliśmy się po prostu zaspokoić podstawowe potrzeby tych osób, dać im ciepłe schronienie, świeżą odzież, żywność. Obecnie, gdy już wiemy, z jakich form wsparcia uchodźcy mogą w naszym kraju korzystać, a niestety nie wiemy, jak długo ich przymusowy pobyt w Polsce potrwa, staramy się tę pomoc tak organizować, by zarówno obywatelom Ukrainy, jak i nam, którzy tę pomoc niesiemy, było nieco łatwiej w tej trudnej rzeczywistości się odnaleźć – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Podczas posiedzenia miejskiego sztabu kryzysowego zwołanego 1 kwietnia br. poinformował m.in. o organizowanym przez miasto kursie języka polskiego dla przebywających w Tarnobrzegu uchodźców. Również w ramach  pomocy uchodźcom w Punkcie Informacyjnym działającym przy Straży Miejskiej w Tarnobrzegu od poniedziałku ruszy możliwość realizowania bezpłatnych połączeń telefonicznych dla obywateli Ukrainy, którą udało się zorganizować dzięki współpracy z siecią Play. Miasto uruchomiło także bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uchodźców, a w ramach wsparcia najmłodszych uchodźców działalność rozpoczęło już Centrum Pomocy Animacji Kreatywnej.

Prezydent Tarnobrzega poinformował również o współpracy międzynarodowej, której celem jest zapewnienie pomocy humanitarnej dla społeczności Ukrainy. Wspomniał niedawną wizytę w Tarnobrzegu przedstawicieli współpracującego z TDK francuskiego miasteczka Pont-à-Mousson, którzy przywieźli cztery tony darów i 10 tysięcy euro z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom. Wsparcie finansowe w dźwignięciu wyzwań, przed jakimi stanął Tarnobrzeg przyjmując uchodźców, zadeklarowało kolejne francuskie miasto, z którym samorząd Tarnobrzega zawiązał współpracę. Tym razem z Pecquencourt trafi do nas blisko 8 tysięcy Euro. Kontakty z Tarnobrzegiem podtrzymują również Szwajcarzy, przedstawiciele miasteczka Fribourg i mającej tam siedzibę firmy Grisoni. Planują kolejny transport darów, w którym znajdą się między innymi nowe, profesjonalne łóżka szpitalne. Będziemy chcieli przekazać je czernihowskiemu szpitalowi.  

Tarnobrzeska pomoc niesiona dotkniętej wojną społeczności ukraińskiej nie pozostaje nie zauważona. – Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają obywatelom Ukrainy przekazuję wyrazy szacunku i podziękowania, jakie przysłał do mnie Konsul Honorowy Ukrainy w Przemyślu, Aleksander Baczyk –  mówił prezydent Bożek.

Uczestnicy sztabu, koordynatorzy wszystkich działań związanych z zapewnieniem pomocy uchodźcom z Ukrainy w naszym mieście, informowali o sytuacji bieżącej. Gościem tego posiedzenia była Barbara Turczyk, dyrektor Banku Żywności w Tarnobrzegu, która poinformowała o zasadach dystrybucji żywności dla uchodźców, a także prezes Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Bogusław Kobyłecki, który zaprezentował zarówno tematyczną stronę internetową a także omówił formy wsparcia, jakie TARR oferuje mieszkającym w mieście uchodźcom.

Źródło: um.tarnobrzeg.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj