11.1 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Inauguracja Roku Akademickiego w rzeszowskiej filii Collegium Humanum

14 października 2021 roku odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 w rzeszowskiej filii Collegium Humanum, Wyższej Szkoły Menedżerskiej z siedzibą w Warszawie. Z pewnością był to dla nas wszystkich bardzo ekscytujący dzień. Zgromadzeniu przewodniczył Jego Magnificencja Rektor Collegium Humanum- Profesor Doktor Habilitowany Paweł Czarnecki. Wygłosił on uroczystą przemowę skierowaną do studentów i pracowników rzeszowskiej filii CH. Poruszył on kwestie związane z funkcjonowaniem uczelni, wysokim poziomem uczenia, a także faktem, że CH przygotowując studentów do przyszłej pracy stawia na zdobywanie doświadczenia poprzez dobrze rozwinięty model kształcenia praktycznego, co nie jest często spotykane w szkolnictwie polskim. Zaraz po tym odbyła się Immatrykulacja studentów I roku wraz z uroczystym ślubowaniem i pasowaniem. Był to niezwykle wymowny symbol, przyjęcia nowych osób do elitarnego grona Studentów Collegium Humanum.

Podczas takiej uroczystości nie mogłoby zabraknąć Wykładu Inaugurującego który wygłosił prof. nadzw. dr hab. Tadeusz Bąk. Zwrócił on naszą uwagę na fakt zmieniającej się rzeczywistości 21 wieku, która prowadzi do przejścia w epokę Transhumanizmu. Sztuczna inteligencja, a także badania nad DNA i ludzkim zachowaniem, stają się coraz bardziej powszechne, a postęp technologiczny zmusza nas do zastanowienia się, gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla człowieka.

Warto również wspomnieć o wręczeniu Stypendiów dla Laureatów I Podkarpackiego Konkursu na esej pt. „Młodzież w czasach Pandemii”. Konkurs organizowany był we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli. Nagrodą w konkursie były stypendia umożliwiające pokrycie kosztów studiów w Collegium Humanum.

Inaugurację zakończyliśmy w pięknej oprawie muzycznej w wykonaniu Centrum Sztuki Wokalnej pod przewodnictwem Pani dr Anny Czenczek.

Źródło i fot.: Rzecznik prasowy rzeszowskiej filii Collegium Humanum

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj