4.1 C
Jasło
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Kluczowa inwestycja drogowa w powiecie niżańskim z rządowym dofinansowaniem

Jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w powiecie niżańskim otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie została podpisana umowa dla rocznego zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1069R do drogi 858 Krzeszów”.

– Inwestycje w infrastrukturę dynamizują i pobudzają rozwój gospodarczy. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to stabilne wsparcie polskich dróg samorządowych –  środki trafiają blisko ludzi, do samorządów, poprawiając bezpieczeństwo użytkowników i komfort podróżowania drogami lokalnymi – mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Dzięki pozyskanym środkom przebudowane zostanie ponad 10 km drogi powiatowej, która odgrywa ważną rolę strategiczną w układzie komunikacyjnym powiatu niżańskiego. W zakres przebudowy drogi, oprócz jezdni, wchodzą: wykonanie chodnika z kostki brukowej, wykonanie ścieżki rowerowej, wykonanie przejść dla pieszych wraz z instalacją oświetlenia.  Wartość zadania opiewa na kwotę ponad 18 mln zł, z czego ponad 9 mln zł to dofinansowanie, które samorząd otrzymał z rządowego programu.

Dziś w Urzędzie umowę podpisywał starosta niżański Robert Bednarz, który podkreślił, że środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to niezwykle istotne wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego, umożliwiające szereg działań służących poprawie bezpieczeństwa drogowego.

W ramach naboru wniosków na 2022 rok do naszego województwa trafiło ponad 200 mln zł. Dofinansowanie uzyskało 108 zadań: 33 powiatowe i 75 gminnych, co pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 230 kilometrów dróg: 121 km powiatowych i 109 km gminnych. Wsparcie działań samorządów umożliwia stworzenie spójnego i zintegrowanego systemu transportowego dróg w całym kraju.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj