4 C
Jasło
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Kolejne posiedzenie Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy Oddziale IPN w Rzeszowie za nami

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w posiedzeniu Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy Oddziale IPN w Rzeszowie.

Obrady odbyły się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Spotkanie było okazją do podsumowania prac Komitetu w kończącej się kadencji i prezentacji działań Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Rzeszowie.

Wojewoda Ewa Leniart, która w lutym ubiegłego roku otrzymała akt powołania na członka Komitetu, podziękowała za dotychczasowy owocny czas współpracy.

– Jesteśmy województwem, które czyni wiele dla pamięci historycznej. Myślę, że stąd też taka efektywność działania Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Naszym wspólnym celem jest to aby, tę pamięć wzmacniać i pielęgnować, co jest istotne także dla przyszłych pokoleń – mówiła wojewoda.

***

Działalność Komitetów Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy oddziałach Instytutu Pamięci Narodowej nawiązuje do Wojewódzkich Komitetów, które były lokalnymi organami doradczymi w zakresie polityki historycznej w okresie istnienia ustawowo zniesionej Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. W 2016 roku zadania Rady przejął IPN.

Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa w Rzeszowie realizuje zadania opisane w rozdziale 6b ustawy o IPN z dnia 18 grudnia 1998 r., związane z upamiętnianiem miejsc walk i męczeństwa oraz trwałego upamiętniania faktów, wydarzeń i postaci związanych z tymi miejscami. W toku swojej działalności dokłada wszelkich starań do utrzymania pamięci o bohaterach walk o niepodległość Polski.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj