1.7 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Minister spraw socjalnych i pracy Litwy Monika Navickienė z wizytą na Podkarpaciu

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart spotkała się z minister spraw socjalnych i pracy Litwy Moniką Navickienė. Rozmowa dotyczyła sytuacji związanej z kryzysem migracyjnym i doświadczeń w zakresie pomocy udzielanej obywatelom Ukrainy.

Wojewoda przedstawiła aktualną sytuację w rejonach przygranicznych, bieżące kwestie związane z kryzysem migracyjnym i skoordynowaną pomocą humanitarną. Mówiła o dotychczasowych działaniach podjętych na Podkarpaciu, które pozostaje województwem recepcyjnym – rolą regionu jest przyjęcie tych, którzy uciekają z terytorium Ukrainy, udzielenie im pierwszej niezbędnej pomocy i wsparcia w zakresie m. in. transportu do miejsca kwaterunku.

Strona litewska odniosła się do swoich możliwości dotyczących partycypowania w działaniach związanych z przyjęciem uchodźców i możliwych form pomocy w tym zakresie.

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli: ambasador Republiki Litewskiej w RP Eduardas Borisovas, doradca minister Tomas Kavaliauskas, dyrektor Departamentu Administracji Ministerstwa Spraw Socjalnych i Pracy Aušra Juodaitienė, pierwszy sekretarz Ambasady Republiki Litewskiej w RP Liliana Jaroslavska oraz dyrektor Biura Wojewody Podkarpackiego Karolina Bogusz.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj