8.3 C
Jasło
piątek, 23 lutego, 2024

Nowa Jednostka Ratowniczo Gaśnicza w Dukli

Działający w imieniu Skarbu Państwa, Starosta Krośnieński przekazał Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie w trwały zarząd działkę położoną w Dukli, powstanie tam nowa JRG.

W dniu 31 maja br. odbyło się podpisanie protokołu w sprawie przekazania nieruchomości, przez Starostę Krośnieńskiego Jana Pelczara i Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie st. bryg. Zbigniewa Nowaka.

Budowa nowej strażnicy w znaczący sposób przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa zarówno lokalnej społeczności jak i podróżnych w południowej części powiatu krośnieńskiego. Działka położona jest w pobliżu klasztoru o.o. Bernardynów przy DK19 i  budowanej drodze ekspresowej S-19. Działalność nowej JRG. W działaniach podejmowanych przez strażaków PSP niezwykle ważny jest czas dotarcia do miejsc wypadków, czy innego typu zagrożeń lokalnych. Nowa jednostka to także zwiększenie dostępnych sił i środków, które można zadysponować do działań ratunkowych, tym samym zwiększając ich skuteczność i efektywność. Tak właściwie w centrum rozwoju zaplecza i zwiększaniu potencjału działań PSP znajduje się bezpieczeństwo życia ludzkiego, które chronią stoją strażacy.

Źródło i foto.: www.powiat.krosno.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj