10.9 C
Jasło
wtorek, 27 lutego, 2024

Nowe środki finansowe dla gmin powiatu sanockiego

Gmina Bukowsko, Zagórz, Sanok i Besko to cztery samorządy, których wnioski o dofinansowanie w wysokości 12 tys. zł z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025 otrzymały pozytywną ocenę formalną i merytoryczną.

Wnioski o dofinansowanie z budżetu województwa można było składać do 30 kwietnia br. Na liście zostało wpisanych 91 wniosków na łączną kwotę kosztów całkowitych wynoszącą ponad 3 mln zł, z czego kwota pomocy to ponad 1 mln zł. Aktualnie środki zabezpieczone w budżecie województwa podkarpackiego pozwalają na dofinansowanie 67 zadań (kwota 796 415,00).

Gmina Bukowsko zajęła 2 miejsce na liście rankingowej, zdobywając za złożony wniosek najwyższą liczbę punktów. Otrzymane wsparcie będzie przeznaczone na remont oraz wyposażenie świetlicy i siłowni w remizie OSP w Nowotańcu. Wartość inwestycji wynosi 24,5 tys. zł.

Pozytywną ocenę otrzymała również Gmina Zagórz, która wnioskuje o pieniądze na budowę ogólnodostępnego placu zabaw w Tarnawie Dolnej (wartość zadania wynosi prawie 32 tys. zł) oraz Gmina Sanok, która zamierza wybudować ogólnodostępną eko-altanę wyposażoną w elementy małej architektury oraz chce wykonać przyjazne przyrodzie zagospodarowanie przestrzeni (wartość zadania to 24,5 tys. zł).

O wsparcie finansowe z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi starała się także Gmina Besko, która dotację przeznaczy na ułożenie nawierzchni na placu zabaw przy remizie strażackiej w Besku. Całkowity koszt zadania to 34 tys. zł.

Źródło: powiat-sanok.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj