16.1 C
Jasło
środa, 28 lutego, 2024

Nowe środki finansowe na przejścia dla pieszych w powiecie rzeszowskim

Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie w przyszłym roku wykona kolejnych 5 przejść dla pieszych w czterech miejscowościach powiatu. Środki na ten cel udało się pozyskać w naborze uzupełniającym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Nowe przejścia powstaną w Błażowej, Wysokiej Głogowskiej, Chmielniku oraz Siedliskach. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na ten cel przeznaczone zostanie 1,2 miliona złotych. Pozostała część w wysokości ponad 1,1 miliona złotych zostanie sfinansowana ze środków Powiatu. Jeszcze w tym roku Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie chce wyłonić wykonawców tak, by rozpocząć prace w roku 2022.

Przypomnijmy, że w tym roku z Rządowego Funduszu Rozwoju udało się pozyskać 2 miliony złotych na przebudowę dziesięciu przejść w sześciu miejscowościach powiatu:Pogwizdowie Starym w obrębie szkoły podstawowej, Przewrotnem w obrębie szkoły podstawowej, Błażowej w obrębie Zespołu Szkół, Malawie w obrębie szkoły podstawowej oraz Nosówce w obrębie szkoły podstawowej i Górnie. Oprócz środków rządowych na ten cel przeznaczono jeszcze dwa miliony złotych z budżetu Powiatu Rzeszowskiego.

– Nie ustajemy w działaniach mających na celu zdobywanie kolejnych środków na poprawę infrastruktury drogowej w powiecie. Nie szczędzimy na to własnych funduszy. Te inwestycje przynoszą wymierne efekty w postaci poprawy bezpieczeństwa drogowego – mówi starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Źródło: powiat.rzeszowski.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj