10.9 C
Jasło
wtorek, 27 lutego, 2024

Noworoczne spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Rzeszowie

W Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbyło się noworoczne spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpacki kurator oświaty Malgorzata Rauch oraz ks. biskup Jan Wątroba.

⁃ Pokładamy w was ogromne nadzieje. Właśnie dlatego, że ludzie młodzi, wyznający właściwy system wartości, niedługo będą przejmować kluczowe stanowiska w państwie i przedsiębiorstwach. To ważne, aby mieć poczucie, że zostawiamy sprawy bieżące w dobrych rękach – powiedziała wojewoda, zwracając się do zebranych.

Wojewoda odniosła się także do demograficznych wyzwań, jakie stoją przed polskim społeczeństwem.

⁃ Rodzi się mało dzieci, pomimo wielu starań rządu. Oczywiście decyzja o rodzicielstwie jest trudna, bo sprawia, że całe życie człowieka ulega zmianie. Jednak z perspektywy czasu mogę wam powiedzieć, że jest to decyzja najważniejsza i najlepsza. Bo człowiek rodzi się po to, aby przekazać życie i następnie je formować poprzez wskazywanie drogi i prawdziwych wartości – dodała.

Wojewoda przypomniała, że z punktu widzenia państwa, trend starzenia się społeczeństwa jest niebezpieczny zarówno z powodów czysto rynkowych, ale także istnienia samej państwowości.

⁃ Jak nie będzie Polaków, to nie będzie Polski – zaznaczyła Ewa Leniart.

W trakcie spotkania do młodzieży zwrócił się także ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej biskup Jan Wątroba, udzielając zebranym błogosławieństwa. Wydarzenie zakończyło – z powodów epidemicznych – symbolicznie przełamanie się opłatkiem.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj