15.5 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

Pierwsze spotkanie członków Komitetu Honorowego i Organizacyjnego obchodów Roku Łukasiewicza

Członkowie obu komitetów spotkali się w Jasionce, aby omówić wstępnie propozycje działań w ramach obchodów Roku Łukasiewicza. W posiedzeniu uczestniczyli samorządowcy z Podkarpacia i województwa małopolskiego, przedstawiciele instytucji kultury, a także instytucji naukowych. Wszyscy są członkami obu komitetów.

Podczas spotkania marszałek Władysław Ortyl, który jest przewodniczącym Komitetu Honorowego obchodów Roku Łukasiewicza podkreślał, że pomysłów na uczczenie wybitnej postaci Ignacego Łukasiewicza jest wiele, mają one różną formę i wymiar, ale ich wspólnym celem jest uhonorowanie patrona 20

Chcemy godnie uczcić tego wielkiego Polaka, znanego syna podkarpackiej ziemi, gdyż zasługuje na to, aby mówić o jego wspaniałych osiągnieciach. Co ważne, chcemy zaangażować w te działania w sposób szczególny szkoły i młodzież, aby z tych wydarzeń można było czerpać pomysły właśnie w obszarze edukacji i promocji – mówił marszałek Ortyl.

Marszałek przedstawił członkom komitetów logo obchodów Roku Łukasiewicza. Omówił również udział Podkarpacia w targach EXPO w Dubaju i przedstawił główne założenia kampanii województwa podkarpackiego w Dubaju, której ambasadorem będzie właśnie postać I. Łukasiewicza.

Obecna na spotkaniu wojewoda Ewa Leniart mówiła, że propozycje, które przedstawił wstępnie marszałek są bardzo interesujące i wskazała, co jej zdaniem byłoby szczególnie cenne dla regionu:

W przestrzeni publicznej powinien pojawić się pomnik Łukasiewicza. W jakim miejscu – to jest oczywiście do ustalenia, takie miejsce zawsze zyskuje wówczas nowe życie, być może udałoby się dołączyć do monumentu atrakcje w postaci multimiedialnej oprawy – mówiła wojewoda.

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj