7.3 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Płyną podziękowania z Ukrainy dla władz samorządu województwa podkarpackiego

Za pomoc, którą wspólnie kierujemy na Ukrainę, nasi sąsiedzi są bardzo wdzięczni, dziękują za nią i proszą, aby nie ustawać w tych działaniach, gdyż potrzeby nadal są ogromne. Z takim przesłaniem przyjechali do Rzeszowa przedstawiciele obwodu tarnopolskiego. Spotkali się z nimi – marszałek Władysław Ortyl oraz członek zarządu Stanisław Kruczek.

Do urzędu marszałkowskiego przyjechali: Rusłan Kulik – przedstawiciel Tarnopolskiej Rady Regionalnej oraz Taras Sawczuk – szef fundacji z obwodu tarnopolskiego. Oprócz członków zarządu spotkał się z nimi również Marcin Fijołek – zastępca dyrektora Departamentu Organizacyjno-Prawnego UMWP, który odpowiada za koordynację działań pomocowych dla Ukrainy. Goście dziękowali za dotychczasowe wsparcie, jakie trafiło do obwodu tarnopolskiego od początku wojny, a było to już kilka transportów z różnego rodzaju rzeczami – głównie z żywnością, lekami, kocami, środkami higieny osobistej i medycznej.

Podziękowania płyną z różnych stron Ukrainy. Otrzymaliśmy je także od przedstawicieli samorządu Borysławia – miasta w obwodzie lwowskim – którzy przesłali zdjęcia z rozpakowywania transportu z żywnością, która zostanie wykorzystana między innymi do przygotowywania posiłków w szpitalu, gdzie przebywają ranni ukraińscy żołnierze. 

Źródło: podkarpackie.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj