4.1 C
Jasło
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Podkarpackie Dzieciom – Zostań naszym bohaterem!

Ruszyła piąta edycja, w ramach której mieszkańcy Podkarpacia mogą włączyć się w akcję charytatywną na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Celem akcji jest zebranie 100 tysięcy złotych na remont i doposażenie dwóch pracowni USG w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.


Dotychczas integralnym elementem akcji był bal charytatywny organizowany przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w ramach Ogólnopolskiego Forum Samorządów, którego organizatorem był Samorząd Województwa Podkarpackiego. Ze względu na pandemię wirusa Covid-19 akcja odbywać się będzie zdalnie.


Akcja będzie się składać z następujących elementów:

  • Challenge „O Janku Wędrowniczku” bajce autorstwa Marii Konopnickiej. Odczytanie fragmentu tego utworu będzie stanowiło przedmiot internetowego wyzwania. Podopieczni Fundacji Iskierka nominowali do zabawy marszałka Władysława Ortyla.
  • Aukcja internetowa na Facebook’u – uzupełnieniem przedsięwzięcia będzie internetowa aukcja w serwisie Allegro Charytatywni.
  • Zbiórka środków poprzez stronę internetową www.podkarpackiedzieciom.pl – nominowane osoby lub instytucje będą również proszone o umieszczenie u siebie wpłatomatu do zbiórki środków oraz zachęcanie do rozpowszechniania strony www.podkarpackiedzieciom.pl, poprzez którą również będzie można wpłacić pieniądze na cel akcji.

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj