12.7 C
Jasło
piątek, 26 kwietnia, 2024

Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Niżańskiego

9 kwietnia br. odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Niżańskiego. Wydarzenie miało miejsce w hali Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Turniej miał na celu popularyzację gry piłki siatkowej, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz integrację mieszkańców Powiatu Niżańskiego. Zmagania zawodników zostały rozpoczęte wystąpieniem Wicestarosty Powiatu Niżańskiego Pana Adama Macha, który podziękował wszystkim za liczne przybycie i poprosił uczestników Turnieju o grę fair play.

W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn z terenu Powiatu Niżańskiego: Wiklina Rudnik nad Sanem, Leśnik II Rudnik, Leśnik Rudnik, Simple House Jeżowe, RCEZ Nisko, Ulanów, Płomień Groble oraz RNI 07. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z systemem rozgrywek „każdy z każdym”. W półfinałach spotkały się cztery najlepsze drużyny, a bój w finale stoczyły RNI 07 i Leśnik II Rudnik.

Po meczach, na uczestników czekał słodki poczęstunek.

Walka na boisku była zacięta, a po kilkugodzinnych zmaganiach wyniki wyglądały następująco:

I miejsce zajęła drużyna RNI 07 z Niska, II miejsce przypadło drużynie Leśnika II Rudnik z Rudnika nad Sanem a na III miejscu uplasowała się drużyna z Ulanowa.

Nagrody Indywidualne w poszczególnych kategoriach otrzymali:

• Najlepszy Rozgrywający – Jarosław Kiełbowicz (Leśnik II Rudnik),
  • Najlepszy Blokujący – Wojciech Reichert (Wiklina Rudnik nad Sanem
  • Najlepszy Przyjmujący – Kamil Zastawny (Leśnik II Rudnik)
  • Najlepszy Atakujący – Rafał Cudziło (Ulanów)
  • Najlepszy Broniący (libero) – Kinga Prawica (RNI 07)

Tytuł MVP – Most Valuable Player, czyli dla Najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Jakub Skalny (RNI 07).

Starosta Niżański Robert Bednarz, podsumowując przebieg Turnieju, przede wszystkim podziękował zebranym uczestnikom za udział w zawodach, doskonałą zabawę, postawę i zachowanie sportowe w trakcie rozgrywek.

Nagrody zostały ufundowane przez Powiat Niżański. Statuetki dla nagród indywidualnych zostały ufundowane również przez Radnego Rady Powiatu Niżańskiego Andrzej Tofilskiego.

Źródło: powiatnizanski.pl