4 C
Jasło
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Przedterminowe wybory w Rzeszowie rozstrzygnięte w I turze

O urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa ubiegało się czterech kandydatów: Ewa Leniart, Marcin Warchoł, Grzegorz Braun i Konrad Fijołek. Frekwencja wyniosła 54%, a zwycięstwo odniósł dotychczasowy radny – Konrad Fijołek popierany przez PO, PSL, Lewicę i Polskę 2050 radny, poparcie dla jego kandydatury wyraziło ponad 56% wyborców.

Pozostali kandydaci uzyskali następujące wyniki:
Ewa Leniart (PiS), uzyskała 23,62 proc. głosów, na trzecim miejscu Marcin Warchoł (Solidarna Polska) z poparciem 10,72 proc., a Grzegorz Braun (Konfederacja) był czwarty zagłosowało na niego 9,15 proc. wyborców.
Ta niespodziewana i niezwykle długa kampania z pewnością przejdzie do historii, setki pomysłów, wysiłki sztabowców, ogrom pracy dla mediów i w końcu czas wyborów i decyzji mieszkańców. Zawiłe sondaże, które niejednokrotnie znacznie się od siebie różniły, ostatecznie nie potwierdziły się. Zapewnienia o drugiej turze niezależnie od jej układu nie spełniły się.

Rzeszowiankom i Rzeszowianom życzmy, aby Rzeszów pod rządami nowego prezydenta nadal pomyślnie się rozwijał. Przed dotychczasowym radnym Konradem Fijołkiem dwa lata ciężkiej pracy, obietnic było sporo, niektóre nawet na pierwsze 30 dni od objęcia urzędu. Minister Marcin Warchoł, który kończy wybory na trzecim miejscu zapewnia, że będzie przyglądał się pracy nowego prezydenta i kontrolował jego działania w mieście. Nowy prezydent z pewnością nie będzie miał lekko, ale to chyba dobrze, samorząd musi funkcjonować, a Rzeszów dotychczas stawiano za wzór i oby to się nie zmieniło.

Na Podkarpaciu nie tylko Rzeszów głosował, w Gminie Tarnowiec również w pierwszej turze zwyciężył Wiktor Barański popierany przez PO

W wyborach na wójta wystartowało 4 kandydatów: Wiktor Barański – od wielu lat pracownik Urzędu Gminy w Tarnowcu, był zastępcą wcześniejszego wójta gm. Jana Czubika. Kolejnym był Jan Muzyka – radny powiatu jasielskiego od 18 lat oraz sołtys Umieszcza. Katarzyna Piskorz radna rady gminy Tarnowiec, ale także nauczyciel. Ostatnim kandydatem był przedsiębiorca Andrzej Płocic z Dobrucowej.

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj