test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

#SolidarniZUkrainą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Kolejny dzień na Expo 2020 Dubaj minął pod znakiem spotkań biznesowych oraz konferencji naukowych. Tym razem z Ukraińskim akcentem. Wicemarszałek Piotr Pilch spotkał się z Pawłem Mączką trzecim sekretarzem Ambasady RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Na spotkaniu delegaci rozmawiali na temat dynamicznego rozwoju branży lotniczej na Podkarpaciu. Wicemarszałek Pilch przybliżył specyfikę regionu oraz opowiedział o wystawie czasowej o Łukasiewiczu. Rozmowy dotyczyły również obecnie tworzącej się sytuacji geopolitycznej na świecie oraz kreujących się partnerstw międzynarodowych. Rozmowy o Ukrainie zdominowały pierwszą część spotkania. 

Drugą część pochłonęły rozmowy na temat potencjalnych możliwości współpracy między regionem podkarpackim a ZEA. Sekretarz Paweł Mączka przybliżył jeden z priorytetów rządowego programu „Wizji 2021” ZEA. Rozmowy o agrotechnologii, transporcie i rolnictwie przybliżyły zmagania kraju z zanikającą samowystarczalnością żywieniową emiratów.

Dalsza część dnia również była mocno związana z Ukrainą. Delegacja samorządu województwa odwiedziła ukraiński pawilon. Oprowadzającym był Ivan Sydorenko – dyrektor ukraińskiego pawilonu na Expo 2020. 

Jesteśmy niezwykle wdzięczni za to co robicie dla naszego narodu. Nie wiemy co by się z nami działo, bez polskiej pomocy – mówił Sydorenko podczas rozmowy z wicemarszałkiem Pilchem.

Pamięcią i myślami jesteśmy cały czas na Podkarpaciu i na granicy. Mamy przed oczyma te wszystkie sceny, które się ciągle dzieją u naszych sąsiadów – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

W pawilonie ukraińskim odwiedzający Expo wykazali się niezwykłą inicjatywą w obliczu obecnej inwazji na Ukrainę. „Zero wojny, tylko pokój”, „Solidarni z Ukrainą”, „Jesteśmy z Wami” to hasła, które odwiedzający zapisują na małych kolorowych karteczkach przyklejanych w pawilonie. Zaczęło się od jednej rodziny, która umieściła swoje słowa wsparcia na ścianie. Obecnie obklejone są nie tylko całe ściany, ale także filary, poręcze czy nawet szyby budynku.

Myślami jesteśmy wciąż na granicy województwa. Przyszliśmy do pawilonu ukraińskiego, by przekazać życzenia pokoju tak jak tysiące osób. Każdy w swoim języku, wszyscy w jednym geście solidarności – mówi wicemarszałek Pilch.

Na koniec dnia odbyła się konferencja „Customization i innowacja. Bądź sobą! Za wszelką cenę?”. Uczestniczyli w niej przedsiębiorcy z Podkarpacia którzy przyjechali do Dubaju na Expo. Prelegenci rozmawiali na temat dopasowywania produktów do klienta oraz kosztów i zalet które za tym idą. Konferencję zakończono dyskusją „Czy warto się ścigać w customizacji?”. Uczestnicy rozmawiali na temat problemów dopasowywania produkcji do klienta oraz dzielili się innowacyjnymi rozwiązaniami.

Źródło: podkarpackie.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj