4 C
Jasło
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego pomaga uchodźcom z Ukrainy

W Sanoku powstało miejsce, w którym ukraińskie dzieci mogą się pobawić i nauczyć języka polskiego, a dorośli – miło spędzić czas i znaleźć chwilę wytchnienia. Mowa o dawnej stacji PKP Sanok-Miasto, którą obecnie zarządza Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.

Stacja jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-17:00 (wyjątkowo w dniach od 11 do 18 kwietnia będzie nieczynna).

Na terenie stacji uchodźcy mogą liczyć na ciepłą herbatę, kawę, poczęstunek i miłe towarzystwo.

– Planujemy projekcję filmów animowanych dla dzieci (także w języku ukraińskim), artystyczne i ruchowe zajęcia pozwalające dzieciom na zabawę oraz spotkania z planszówkami, a mamom i babciom chwilę wytchnienia. W akcji wezmą udział ludzie posługujący się językiem ukraińskim, wolontariusze klubu seniora „Niezapominajka”, pedagodzy sanockich szkół, a także instruktorzy na co dzień pracujący z dziećmi i młodzieżą na terenie naszego miasta – czytamy na stronie Stowarzyszenia.

Dodatkowo w każdą sobotę organizowane są darmowe lekcje języka polskiego. W godz. 10:00 – 12:00 z zajęć mogą skorzystać dzieci, a od 12:00 – 14:00 – dorośli.

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj