test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Strachocina z nową drogą

Powiat Sanocki realizuje inwestycje drogowe w kolejnej miejscowości. W Strachocinie, w gminie Sanok, powstaje przejście dla pieszych, chodnik po obu stronach drogi o szerokości 2 m oraz zatoka autobusowa. Przebudowa drogi na odcinku Długie – Pakoszówka w km 5+509 – 5+624 spowoduje  poszerzenie nawierzchni jezdni do szerokości 6 m, wykonanie rowu krytego w miejscu projektowanego chodnika prawostronnego przy zatoce autobusowej, wykonanie umocnienia pobocza lewostronnego na odcinku około 65 m.

W ramach zadania inwestycyjnego wykonane będzie także oznakowanie pionowe i poziome przejścia dla pieszych oraz zatoki autobusowej.

Prace mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, ponieważ na wspomnianym odcinku drogi występuje duże natężenie ruchu samochodowego. Ponadto zatrzymują się w tym miejscu autobusy, a w sąsiedztwie znajduje się boisko sportowe.

Wykonawcą prac jest firma WOLBUD 95 PPHT Andrzej Wolanin Spółka Jawna z Przysietnicy, a wartość zadania wynosi 212 746,24 zł. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace zakończą się do czerwca br.

Źródło: powiat-sanok.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj