11.3 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów z Podkarpacia

Wojewoda Ewa Leniart oraz podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch wręczyły dziś dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

W województwie podkarpackim w roku szkolnym 2021/2022 ponad 440 uczniów uzyskało stypendium PRM. Dzisiejsza uroczystość, z uwagi na sytuację epidemiczną, odbyła się z udziałem przedstawicieli z każdego powiatu. Spotkanie było okazją do gratulacji, które przekazał także premier Mateusz Morawiecki, kierując do uczestników list:

– Z wielką radością zwracam się do grona uczniów, którzy otrzymują dziś tytuł stypendysty Prezesa Rady Ministrów. Kieruje mną przekonanie, że Polska stoi dziś przed wielką szansą, bo ma Was – wspaniałą młodzież, której chce się chcieć, której chce się uczyć, chce się podejmować kolejne wyzwania. Jestem pewien, że kompetencje, które dziś zdobywacie, będą siłą Rzeczypospolitej w przyszłości. Nie wątpię, że wśród Was znajdują się przyszli wynalazcy, inżynierowie, nauczyciele, wspaniali działacze społeczni, a także politycy (…). Serdecznie Wam gratuluję.

Do wyróżnionych zwróciła się także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

– Przyznane stypendia to potwierdzenie dużego zaangażowania w zdobywanie wiedzy, budowanie swojej przyszłości, to także dowód sumiennej i rzetelnej pracy nad sobą, ale także pewnego rodzaju umiejętności skutecznego prowadzenia w procesie edukacyjnym przez Waszych nauczycieli i wychowawców. Gratuluję serdecznie, cieszę się z Waszych osiągnięć i życzę kolejnych sukcesów – powiedziała wojewoda.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół , w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości. Może je otrzymać uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj