-1.2 C
Jasło
niedziela, 3 grudnia, 2023

Tadeusz Ferenc Honorowym Obywatelem Rzeszowa

Niemal jednogłośnie Rada Miasta Rzeszowa przyznała dzisiaj tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa Tadeuszowi Ferencowi, byłemu prezydentowi miasta. Przeciwni byli tylko dwaj radni PiS.

O uhonorowanie Tadeusza Ferenca najwyższym miejskim tytułem wystąpiło do miasta ponad 200 przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz organizacji działających w Rzeszowie. W uzasadnieniu uchwały zwrócono uwagę na zasługi Tadeusza Ferenca, który rządził miastem nieprzerwanie przez 19 lat.

– Jako pierwszy prezydent w historii Rzeszowa został wybrany w wyborach bezpośrednich. Funkcję tę pełnił niemalże 19 lat, wygrywając wszystkie kolejne wybory, bardzo często w pierwszej turze. W treści uchwały wymieniamy także niewątpliwe zaangażowanie na rzecz miasta Rzeszowa. Tym w trakcie swojej prezydentury Tadeusz Ferenc charakteryzował się w sposób niekwestionowany. Uczył wielu innych samorządowców w Polsce, czym tak naprawdę jest bezgraniczne przywiązanie do miasta i jego interesów. Okres jego prezydentury to czas niekwestionowanego rozwoju Rzeszowa, za co otrzymał wiele nagród i tytułów – mówił prezydent Konrad Fijołek, który uzasadniał uchwałę.

W głosowaniu wniosek poparło 25 radnych. Przeciwko było dwóch przedstawicieli klubu PiS. Wręczenie tytułu Tadeuszowi Ferencowi zaplanowano na 19 stycznia.

Tekst: Centrum Kontaktu Urzędu Miasta Rzeszowa
Fot.: B. Gubała

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj