4 C
Jasło
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Tadeusz Ferenc Honorowym Obywatelem Rzeszowa

Niemal jednogłośnie Rada Miasta Rzeszowa przyznała dzisiaj tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa Tadeuszowi Ferencowi, byłemu prezydentowi miasta. Przeciwni byli tylko dwaj radni PiS.

O uhonorowanie Tadeusza Ferenca najwyższym miejskim tytułem wystąpiło do miasta ponad 200 przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz organizacji działających w Rzeszowie. W uzasadnieniu uchwały zwrócono uwagę na zasługi Tadeusza Ferenca, który rządził miastem nieprzerwanie przez 19 lat.

– Jako pierwszy prezydent w historii Rzeszowa został wybrany w wyborach bezpośrednich. Funkcję tę pełnił niemalże 19 lat, wygrywając wszystkie kolejne wybory, bardzo często w pierwszej turze. W treści uchwały wymieniamy także niewątpliwe zaangażowanie na rzecz miasta Rzeszowa. Tym w trakcie swojej prezydentury Tadeusz Ferenc charakteryzował się w sposób niekwestionowany. Uczył wielu innych samorządowców w Polsce, czym tak naprawdę jest bezgraniczne przywiązanie do miasta i jego interesów. Okres jego prezydentury to czas niekwestionowanego rozwoju Rzeszowa, za co otrzymał wiele nagród i tytułów – mówił prezydent Konrad Fijołek, który uzasadniał uchwałę.

W głosowaniu wniosek poparło 25 radnych. Przeciwko było dwóch przedstawicieli klubu PiS. Wręczenie tytułu Tadeuszowi Ferencowi zaplanowano na 19 stycznia.

Tekst: Centrum Kontaktu Urzędu Miasta Rzeszowa
Fot.: B. Gubała

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj