17.6 C
Jasło
piątek, 14 czerwca, 2024

Tarnobrzeska Wiosna Kabaretowa

W Urzędzie Miasta Tarnobrzega odbyła się konferencja prasowa promująca nowe wydarzenie kulturalne jakim jest „Tarnobrzeska Wiosna Kabaretowa”.  Organizatorem projektu jest Tarnobrzeski Dom Kultury, a sponsorem Enea Elektrownia Połaniec.

Satyrę i humor najwyższych lotów na dobry początek wiosny w Tarnobrzegu zapewnią występy dwóch popularnych kabaretów, Hrabi i Ani Mru-Mru. A wszystko to podczas pierwszej edycji „Tarnobrzeskiej Wiosny Kabaretowej”. Wydarzenie odbędzie się pod koniec kwietnia w Tarnobrzeskim Domu Kultury. O jego szczegółach  poinformowano podczas konferencji prasowej, którą 20 kwietnia zorganizowano w Urzędzie Miasta Tarnobrzega.

– Tarnobrzeska Wiosna Kabaretowa to nasz kultowy projekt. To konsekwentna realizacja koncepcji promocji Tarnobrzega, jako miejsca dobrej i wartościowej rozrywki. Cieszymy się, że po trudnym czasie pandemii kultura w naszym mieście rozkwita na nowo. Dziękuję Enei Połaniec, że po raz kolejny wspiera tarnobrzeską kulturę – podkreślił Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

– W Enei jesteśmy wrażliwi na kulturę i sztukę. Uważamy, że kultura to znakomita inwestycja w rozwój i kształt przyszłych pokoleń. Cieszymy się, że możemy zaangażować się w kolejny ambitny projekt kulturalny, z którego skorzystają mieszkańcy naszego regionu – powiedział Bogusław Rybacki, prezes Enei Połaniec.

Spektakle odbędą się 27 i 30 kwietnia. Na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury 27 kwietnia wystąpi Kabaret HRABI z programem „Wady i waszki”, a 30 kwietnia – ANI MRU MRU, który zaprezentuje program „Cirque de volaille”.

Podczas wydarzenia zostanie również przeprowadzona charytatywna zbiórka darów – pomocy szkolnych i kosmetyków, które zostaną przekazane uchodźcom z Ukrainy mieszkającym w Tarnobrzegu.

Źródło: um.tarnobrzeg.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj