24 C
Jasło
piątek, 22 września, 2023

UTRUDNIENIA W RUCHU NA DRODZE KRAJOWEJ NR 28 W JAŚLE

Rozpoczęły się prace związane z remontem wiaduktu nad linią kolejową w Jaśle. Od 8 sierpnia do 31 października br. odcinek drogi krajowej nr 28 został zamknięty dla ruchu. Apelujemy o korzystanie z wyznaczonego objazdu.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział Rzeszów, celem jak najszybszej i bezpiecznej realizacji remontu wiaduktu nad linią kolejową niezelektryfikowaną, na czas prowadzenia robót, odcinek drogi krajowej nr 28 od skrzyżowania ulic 3 Maja i Metzgera do skrzyżowania z ulicą Kolejową został zamknięty dla ruchu kołowego. Dla pojazdów wyznaczono objazd drogą wojewódzką nr 992 (ul. Wojska Polskiego) oraz drogą powiatową nr 2512R. 

Wyjątek stanowią, autobusy, pojazdy służb ratunkowych, policji, straży miejskiej i taksówek, a od strony południowej również pojazdy dojeżdżające do posesji zlokalizowanych przy ul. 3 Maja nr 44-62. Ruch pojazdów uprawnionych do poruszania się zamkniętym odcinkiem będzie odbywać się wahadłowo na jezdni zwężonej do jednego pasa ruchu i sterowany będzie sygnalizacją świetlną. Na zwężonym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Piesi poruszający się chodnikiem, który w danym etapie zostanie odcinkowo zamknięty, zostaną przekierowani na chodnik znajdujący się po drugiej stronie drogi. 

W celu uniknięcia utrudnień zachęcamy do korzystania z wyznaczonego objazdu, stosowanie się do oznakowania poziomego i pionowego.  

Żródło: GDDKiA  

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj