15.5 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

W Rzeszowie odbyły się XVI MISTRZOSTWA POLSKI LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA W PIŁCE NOŻNEJ

W rozgrywkach, które miały miejsce 28 i 29 lipca br. wzięło udział 72 drużyny z 20 diecezji i 2 prowincji zakonnych. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: ministrant (roczniki urodzenia 2009-2013), lektor młodszy (2005-2008) i lektor starszy (2000-2004).  Mistrzami Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w kategorii „lektor starszy” zostali lektorzy z parafii Miączynie. W kategorii „lektor młodszy” zwyciężyli zawodnicy z parafii w Leżajsku, a w kategorii „ministrant” – z parafii w Bednarach.

Diecezje rzeszowską reprezentowały parafie: Gorlice (pw. Narodzenia NMP) i Rzeszów (pw. Bożego Ciała) w kategorii ministrant; Górno, Łowisko i Błażkowa w kategorii lektor młodszy oraz Zaczernie, Cmolas, Hermanowa, Rzeszów (pw. św. Mikołaja) i Tarnowiec w kategorii lektor starszy. Uroczyste podsumowanie zawodów, połączone z wręczeniem nagród, odbyło się 29 czerwca w hali sportowej Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rzeszowie. Uczestnikom podziękowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Głównym organizatorem turnieju był miesięcznik „KnC” – „Króluj nam Chryste”. Odpowiedzialnym za przygotowanie mistrzostw z ramienia LSO Diecezji Rzeszowskiej był ks. Dominik Leniart, diecezjalny duszpasterz LSO.

Źródła i fot.: www.diecezja.rzeszow.pl, www.rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj