15.5 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

Wsparcie Rafała Webera dla stalowowolskiego szpitala

Rafał Weber – stalowowolski poseł i wiceminister infrastruktury odwiedził SPZZOZ Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli. Oglądał Oddział Udarowy, na wyposażenie którego pomógł zdobyć dofinansowanie z rezerwy ogólnej prezesa Rady Ministrów.

Gdy w czerwcu 2021 roku odbywała się oficjalna prezentacja nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli, obecny na uroczystości wiceminister infrastruktury Rafał Weber obiecał, że pomoże zdobyć rządowe wsparcie na zakup nowego wyposażenia na potrzeby tego oddziału. Słowa dotrzymał, o czym można było się przekonać już w październiku.

– Wtedy obiecałem, a dzisiaj melduję wykonanie zadania. Opieka zdrowotna jest jednym z najważniejszych wyzwań obecnego rządu, a premier Mateusz Morawiecki przychylił się do wniosku złożonego przez Powiat Stalowowolski i przeznaczył na zakup sprzętu medycznego dla stalowowolskiego szpitala kwotę ponad 2,7 miliona złotych z rezerwy ogólnej – mówił podczas zorganizowanej konferencji prasowej.

Powiat Stalowowolski dołożył do tego z własnego budżetu kwotę ponad 600 tysięcy i za całą sumę został zakupiony nowy sprzęt medyczny nie tylko na Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, ale także dla przebudowanego Oddziału Udarowego, która to inwestycja została właśnie ukończona.

– Dziękuję ministrowi Rafałowi Weberowi za pomoc, bo trzeba jasno powiedzieć: bez jego osobistego zaangażowania, nie otrzymalibyśmy tego wsparcia. Społeczność naszego powiatu, ale i całego regionu, zawdzięcza mu naprawdę wiele. Pan minister nie tylko dba o rozwój naszej infrastruktury drogowej i kolejowej, ale wspiera tutejsze samorządy również na wielu innych płaszczyznach. Jedną z nich, jest pomaganie w rozwoju naszego szpitala – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Minister Rafał Weber odwiedził stalowowolski szpital w dniu 21 lutego.

– Z wielką przyjemnością patrzę na to, jak zmieniają się na lepsze kolejne tutejsze oddziały. Realizowane w szpitalu inwestycje, to dobrze wydawane pieniądze. Ja osobiście daleki jestem od przypisywania sobie jakiś zasług w tej mierze. Staram się tylko dobrze wykonywać obowiązki, do których przydzieliła mnie nasza społeczność w wyborach parlamentarnych – komentował wiceminister Rafał Weber.

Za kwotę 3,38 mln zł, którą z pieniędzy rządowych oraz powiatu wydano za wyposażenie szpitalne, zakupiono dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii m.in.: system monitorowania funkcji życiowych pacjenta, łóżka szpitalne, respiratory, zestaw pomp infuzyjnych, defibrylatory, stół operacyjno-zabiegowy, mobilny system pielęgnacji pacjenta, natomiast dla Oddziału Udarowego zakupiono m.in.: łóżka, kardiomonitory, zestaw pomp infuzyjnych, centrale monitorujące, aparaty USG, respirator, defibrylator.

Źródło: stalowowolski.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj