test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Z Ustrzyk Dolnych do każdego sołectwa. Walka z wykluczeniem komunikacyjnym trwa!

Pandemia koronawirusa doprowadziło do licznych obostrzeń, w szczególności związanych z przemieszczaniem się. Ze względu na bezpieczeństwo zdrowia i życia uczniowie przeszli na naukę zdalną, a pracodawcy tam gdzie było to możliwe ustanowili pracę za pomocą wykorzystywania narzędzi oferowanych przez współczesną technologię. Sytuacja ta doprowadziła do znacznego zmniejszenia się ruchu ludzi, a to z kolei wpłynęło na finanse prywatnych przewoźników. Skutkiem tego było znaczne ograniczenie liczby kursów transportu zbiorowego.

Gmina Ustrzyki Dolne złożyła wniosek o wsparcie finansowe w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Prośba została pozytywnie rozpatrzona. 18 grudnia władze podpisały umowę z PKS Jarosław, który ma świadczyć usługi transportu zbiorowego na terenie gminy.

W związku z tym 30 stycznia br. ruszyły pierwsze kursy w ramach otrzymanego wsparcia. Dzięki temu praktycznie na każdej linii zostaną uruchomione dodatkowe kursy. Tym samym mieszkańcy będą mogli zaspokoić swoje podstawowe potrzeby takie jak: dojazd do lekarza, zrobienie zakupów, czy też wizyta w urzędzie. Prowadzone działania z pewnością doprowadzą do ograniczenia wykluczenia komunikacyjnego, w szczególności niezmotoryzowanych mieszkańców.

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj