14.8 C
Jasło
środa, 28 lutego, 2024

Zaangażowanie mieszkańców powiatu dębickiego w pomoc uchodźcom z Ukrainy

(24.03.2022) do naszych wschodnich sąsiadów na Ukrainie dotarła kolejna przesyłka z darami zebranymi przez mieszkańców powiatu dębickiego.

Zawiezione zostały produkty złożone w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, a także zakupione ze zbiórek pieniężnych przeprowadzonych wśród członków Zarządu, Rady Powiatu oraz pracowników starostwa powiatowego. 

Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się przekazać żywność, środki higieny, karimaty, śpiwory i wiele innych rzeczy deficytowych na ogarniętej wojną Ukrainie. Dostarczyliśmy je wczoraj do Krakowca, skąd wyruszą w dalszą drogę do Tarnopola, do parafii grekokatolickiej, która niedawno zwróciła się do nas z prośbą o pomoc. 

To oczywiście nie pierwszy taki pomocowy transport przygotowany przez Powiat. Wcześniej udało nam się przekazać m.in. duże ładunki środków farmaceutycznych i leków, a także odzieży, żywności i środków higienicznych. 

Kochani Mieszkańcy Powiatu Dębickiego! Zarząd dziękuje Wam za każdą pomoc, zarówno tą w formie przekazywanych pieniędzy, zbiórek produktów, jak i tu na miejscu – za opiekę nad uchodźcami, życzliwość i wielkie serca. Jesteście wspaniali, dlatego działamy dalej – zbiórka trwa cały czas w Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ul. Gawrzyłowskiej 31!

Źródło: powiatdebicki.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj